wieczor panienskiZazwyczaj w tych ostatnich dniach tak zwanej wolności zgodnie z tradycją należy zorganizować imprezę – tak zwany wieczór panieński.  Możliwości jest naprawdę wiele, można to zorganizować w domu, na wynajętej sali, w restauracji. Praktycznie nie ma żadnych ograniczeń. Pewne jest tylko to, że powinno być dużo zabawy, radości, śmiechu i nie powinno zabraknąć dobrego jedzenia oraz drinków.

Wynajęcie lokalu

Wieczór Panieński co do zasady odbywa się tylko raz w życiu, warto zatem troszkę w niego zainwestować tak, aby zaproszone osoby miały co wspominać przez kolejne długie miesiące, a może nawet lata. Wieczór ten można zaplanować, ale lepiej nie zapinać wszystkiego na ostatni guzik i nie trzymać się sztywno planu. Trzeba się odprężyć i pozwolić sobie na odrobinę spontaniczności. Można go spędzić na różne sposoby począwszy od spotkania w domu, jakieś przekąski, catering, pierwsze drinki, a następnie drogie Panie ruszamy w miasto. To jaką restaurację dobierzemy zależy tylko od nas, ale dobrze jest skorzystać z usług restauratorów, którzy będą otwarci na nasze szalone propozycje. Warto jest odpowiednio wcześnie pomyśleć o rezerwacji i wydzieleniu odpowiednio dużego stolika.

Trochę szczegółów

Z racji tego, że jest to niepowtarzalny wieczór i niejako kończy jakiś etap naszego życia możemy tego dnia pozwolić sobie na nieco więcej. Warto jest dogadać się z osobą odpowiedzialna za oprawę imprezy, ustalić czy chcemy mieć cała salę dla siebie, czy wystarczy nam wydzielona przestrzeń. Jeżeli ustalimy ile miejsca nam potrzeba warto zastanowić się nad udekorowaniem pomieszczenia. Kwestia menu pozostaje według uznania, są dwa warianty, można ustalić jakieś menu odpowiednio wcześniej, ale można również poprzestać na określeniu przekąsek, które mają być podane, a reszta będzie indywidualną sprawą uczestniczek imprezy. Powinno się unikać narzucania gotowego scenariusza, aby wyeliminować sztywną atmosferę. Zapewne większość restauracji jeśli będzie to w granicach ich możliwości pozwoli, a nawet i wyjdzie z inicjatywą i pomoże uatrakcyjnić nasz wymarzony wieczór, tak aby każdy klient wyszedł zadowolony.

Świetny wieczór panieński w restauracji w Gdańsku na Długiej